دکوراسیون اداری و قرار داد مهمتر
01
نوامبر

طراحی دکوراسیون اداری خوب، یعنی قراردادهای مهم تر!

مهم‌ترین دلیل برای هر فعالیت تجاری و کسب و کاری، افزایش درآمدهای مالی است. اما وقتی در یک شرکت معمولی با طراحی دکوراسیون ساده و میز و صندلی‌های به هم ریخته طرف بشوید، آیا حاضرید قرارداد با قیمت بالا ببندید؟ این اولین سوالی است که مشتری بعد از ورود به شرکت شما در ذهن خودش می‌پرسد. و شاید سوال مهم تر این باشد که:«شرکتی که بخواهد به طور جدی به فعالیتش ادامه بدهد، در مورد طراحی دکوراسیون داخلی‌اش هم هزینه می‌کند. و این نشانه کافی و محکمی است که با یک شرکت معتبر و خوش ذوق قرارداد خواهند بست. و مسلماً به تعهد و کیفیت کار چنین شرکتی، اعتماد بیشتری خواهد شد. 


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


طراحی دکوراسیون اداری، یک سرمایه گذاری است

مهم ترین و شاید آخرین محل روبرو شدن مشتری با کسب و کار شما، دفتر شما است. البته که بدون داشتن دکوراسیون اداری مناسب هم می‌توانیم به کارمان ادامه بدهیم. اما مثل خودروی معمولی می‌ماند که وارد مسابقات فرمول یک شده است. از آن ماشین هم می‌شود بیرون از حالت مسابقه استفاده کرد. اما برای رقابت جدی‌تر، نیاز به ابزار جدی تری  هم داریم. و یکی از این ابزارهای جدی تر، دکوراسیون داخلی اداری و تجاری شرکت شما است. جایی که مشتری برای بستن قرارداد همکاری حاضر می‌شود. شرکت شما آخرین مرحله از مذاکرات طولانی برای یک تعهد مالی از طرف مشتری است. و اگر در این مرحله، اعتمادی که به او داده‌اید برآورده بشود، چه خواهد شد؟


کسب اعتماد و ایجاد حس خوب برای قرارداد

اگر از یک مشاور بازاریابی در مورد خرید کردن مشتری‌ها بپرسید، جوابشان این خواهد بود که مردم برای حس بهتر هزینه می‌کنند. یعنی این که دکوراسیون اداری یا تجاری شما می‌تواند با القای حس خوب، در اعتماد و خرید مشتری تاثیر مستقیم بگذارد.


تفاوت در طراحی دکوراسیون اداری و منازل

برای طراحی دکوراسیون اداری  به تخصصی بیشتری نسبت به طراحی منازل نیاز داریم. در دکوراسیون خانگی، فقط کافی است که صاحبان خانه از طراحی انجام شده راضی باشند. اما در و دیوارها، مبلمان و راهروهای شرکت را افراد بیشتری می‌بینند. برای این کار نیاز داریم که سلیقه مشتریان، شخصیت آنها و جنس و نوع کسب و کار را در نظر بگیریم.

طراحی خانه یک دکتر با طراحی خانه یک مهندس تفاوت معناداری با همدیگر ندارند. هر دوتایشان نیاز به فضاهای نورگیر، اتاق خواب امن و راحت، آشپزخانه شیک و کامل و یک تراس و بالکن سبز برای هر دو تا لازم است. اما در دکوراسیون اداری، توجه ویژه ای به نوع فعالیت، جنس مشتریان، و حتی زمان فعالیت می‌شود. یعنی هر عنصری که باعث بشود بخشی از محیط نورانی‌تر، شیک‌تر، یا ساده تر بشود، در طراحی در نظر گرفته می‌شوند.

این جاست که مطب یک روان شناس هیچ شباهتی به مطب یک دکتر دیگر ندارد. نوع مراجعین، افراد مختلف و حتی ساعت کاری در طراحی دخیل هستند. و از همه مهم تر، فضایی که برای ورود مراجعین در نظر گرفته می‌شود، با فضایی که برای فعالیت و کارهای روزانه شرکت ساخته خواهد شد، تفاوت ویژه ای دارند. گاهی لازم است به بخش کاری توجه کمتری بشود و تمرکز روی اتاق انتظار باشد. و گاهی برعکس، برای طراحی مطب دکتر باید به اندازه اتاق مدیر عامل وقت گذاشته بشود.


چه تاثیری می‌خواهید بگذارید، چه طور طراحی کنید

هزینه و درامد هر شرکتی با توجه به نوع فعالیتش می‌تواند متفاوت باشد. مشتری یک شرکت ساختمانی به اندازه مشتری‌های یک ماه یا یک سال یک سوپرمارکت هزینه خواهد کرد. بنابراین برای این آدم مهم است که در چه محلی، با چه شرایطی و در چه اتاقی قرارداد را می‌نویسد. در مقابل، شرکت‌هایی هستند که نیاز به داشتن مراجعین بیشتری دارند. تا درآمد بالاتری داشته باشند.

طراحی این دو تا شرکت، با توجه به نوع مخاطبان و میزان رفت و آمدشان تفاوت ویژه ای دارد. در اولی باید یک محیط ساکت و ارامش بخش، با جلوه ای از فعالیت‌های جدی شرکت انجام بشود. و در دومی باید به اتاق انتظار و اتاق کنفرانس توجه ویژه تری بشود.


طراحی دکوراسیون شما چه طور است؟

قبل از هر چیزی باید اهمیت مشتری‌های خودتان را ارزیابی کنید. این که کدام بخش برای شما مهم تر است، گزینه اولی است که باید به آن توجه کنید. قصد دارید روی بخش مراجعین تمرکز کنید یا بخش اداری که کارکنان در آن مشغول به کار هستند. آیا اصلاً مراجعه کنندگان برای شما مهم هستند. یا می‌خواهید کارمندان با کیفیت تر استخدام کنید.

ساعت کاری شما به چه شکلی است. متخصصان شما کجا هستند. جایی دارید که به نورپردازی خاص نیاز داشته باشد و… همه این‌ها، نکته‌هایی هستند که باید قبل از طراحی دکوراسیون اداری به آن توجه کنید.