نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل (بخش دوم)
29
مه

نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟ (بخش دوم)

برای داشتن نور مناسب در خانه توجه داشته باشید که هنگام طراحی خانه و انتخاب پرده شما باید از پرده های سبک حریری برای فیلتر کردن و کاهش نور، به شکل مناسب و مطلوب استفاده کنید. در غیر این صورت شما نیاز دارید از پرده های آستری استفاده کنید. اگر شما از پرده های آستری استفاده کنید پرده ها بهتر آویخته میشوند و مجلل تر به نظر می رسند و همچنین کاملا از هدر رفتن حرارت جلوگیری میکنند. آستر ، پارچه اصلی را از نور ، گرد و خاک و آلودگی حفظ میکند و لبه های اضافی و بد دوخت را جمع و محصور می کند، و می تواند هنگامی که پرده کنار می رود تضاد تزئینی در اتاق به وجود آورد، یک آستر خوب باعث می شود که پرده از بیرون هم زیبا به نظر برسد.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


نقش آسترها و آسترهای داخلی پرده در دکوراسیون داخلی

تمام این نکته ها برای دنباله ها، لب آویزها و، تاب خورها و چوب پرده ها هم به کار می رود و کاربردی است. اگر نور اول صبح در اتاق خواب شما یک مشکل است ، پرده ها و نورگیرهای پارچه ای می تواند با آسترهای تیره خاص که حتما هم نیاز نیست که مشکی باشند، پوشیده شوند که این امر باعث جلوگیری از ورود نور می شود. آنها همچنین می توانند با میلیوم (که یک پارچه حرارتی است و نه تنها از نور جلوگیری میکند بلکه عایق بندی خوبی هم برای پنجره ها است)، آستربندی شوند.


اهمیت پیچ و تاب ها و دنباله های پرده در طراحی د اخلی

این دنباله ها و پیچ و تاب ها اغلب برای پرده های حرفه ای و رسمی استفاده می شوند، اگرچه از پارچه های طولانی و زیبایی ساخته می شوند اما از تعداد بسیاری تکه پارچه و قطعه ساخته می شوند که به صورت ماهرانه ای به هم متصل شده اند. این دنباله ها اغلب با طره بندی، قیطان بندهای رنگی یا لبه های پارچه تزئین میشوند و دارای آسترهای متضاد یا الگوبندی شده می باشند. استفاده از آستر ضروری است ولی همچنین به همان اندازه مهم است که بیش از حد از آن استفاده نشود. تناسبات برای ساخت این ابزار بسیار مهم است. در عمیق ترین بخش پیچ و تاب نیاز است که یک پنجم و یک ششم کل ارتفاع پنجره باشد در حالی که دنباله ها باید تقریبا نصف پنجره را بگیرند. طرح ها و شیوه های بزرگ تر در پنجره های بزرگ تر و در اتاق ها با سقف بلند بهتر هستند، اما طرح های ساده ، باذوق تر و زیباتر به نظر می رسند. به علاوه پیچ و تاب ها و دنباله ها تنها برای پرده ها استفاده نمی شوند . این موارد می توانند برای نورگیرها، پرده کرکره ها و یا به خودی خود هم استفاده شوند. یک پیچ و تاب با دنباله برای یک چوب پرده که از پونز یا سوزن منگنه استفاده میکند بسیار مناسب می باشد. به جای سطح چوب پرده، پیچ و تاب ها ودنباله ها می توانند روی میله قرار گیرند و روی پنجره گسترده و پهن شوند و بنابراین از ورود نور اضافی جلوگیری می کنند. اگر نیاز است که پارچه در مکانی ثابت شود، از میله چوبی استفاده کنید که می توان از پونز ، میخ کوچک یا سوزن منگنه برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کرد. به جای این دنباله ها و پیچ و تاب ها به سادگی می توان از پارچه ای روی میله استفاده کرد و برای این که به سادگی برداشته شوند می توان پرده را توسط نقطه های ولرو (Velero dots) ثابت کرد. در چیدمان منزل و نصب پرده میتوانید از پیچ و تاب و دنباله برای آن استفاده کنید تا دکوراسیون منزل شما شیک تر شود.

تنظیم نور با پرده در دکوراسیون داخلی
تنظیم نور با پرده در دکوراسیون داخلی

از چوب پرده ها در طراحی دکوراسیون داخلی غافل نشوید

چوب پرده ها پوشش تزئینی برای بالای پرده ها (یا نورگیرها) می باشند که بالای پرده را تغییر حالت می دهند. برای این که چوب پرده ها زیاد مشخص و دیده نشوند نباید بیشتر از یک ششم افتادگی پرده باشند. این امکان وجود دارد که انواع چوب پرده های رنگی به رنگ طلایی و دارای حکاکی و مجلل را در آنتیک فروشی ها پیدا کرد. اگر برای پنجره مناسب باشند و یا بتوان آنها را برای پنجره متناسب کرد می توانند سرمایه بزرگی برای دکوراسیون داخلی پذیرایی شما به شمار روند.

لب آویزها (نیم پرده ها) در طراحی دکوراسیون داخلی

 لب آویزها نرم تر و لطیف تر از چوب پرده ها می باشند و از پارچه کاملا نرم ساخته می شوند. آنها اکثرا آستردوزی می شوند مگر این که بتواند روشن به نظر برسند. آن ها می توانند با دست جمع یا پلیسه دار شوند، یا این که در آن ها از نوار پرده استفاده شود. آن ها می توانند برای تناسب با پرده ها تزئین شوند. (احتمالا توسط نوار یا چین ، قیطانیا وسایل تزئینی دیگر). لب آویزها ممکن است از یک لبه متصل به پرده اصلی آویزان شوند یا به صفحه ای وصل شوند که یا بالای لبه پرده اصلی است یا این که پرده اصلی به پشت آن متصل است . چنین صفحاتی در بالای قاب پنجره و یا روی پنجره برای محکوم کردن آن استفاده می شود. صفحات (تخته ها) باید حداقل cm ۵ بلندتر از لبه ها در هر طرف باشند. (لب، آویزی که به عنوان لب آویز پیوسته یا تلفیقی شناخته می شود). اما هنگامی که واقعا به بالای هر پرده متصل می شوند، اگر پرده ها باز شوند آنها هم باز می شوند. این لب آویز ها از ورود نورشدید به داخل جلوگیری می کنند، اما بهتر است که به چوب پرده متصل شوند چون وقتی پرده باز است آنها هم باز می شوند. شما به راحتی میتوانید متناسب با سبک منزلتان و دکوراسیون خانه خود مدل پرده را انتخاب کنید.

پرده در دکوراسیون خانه
پرده در دکوراسیون خانه

نقش نوار پرده ها در زیبایی دکوراسیون داخلی

 سر لبه ها، سبک پرده ها را تعیین می کنند و چگونگی آویخته شدن پرده را تحت تاثیر قرار میدهند شما درک آن سخت باشد اما پرده در زیبایی طراحی خانه بسیار تاثیر گذار است. بسیاری از آنها بیشتر با پایه های تزئینی هماهنگ می شوند تا پنهان و پوشیده باشند، در بعضی از موارد پرده ها همیشه در بالا به صورت کشیده شده و جمع رها می شوند. این بخشها توسط طنابهایی نگه داشته می شوند که اگر نیاز باشد به راحتی باز میشوند. گاهی اوقات این سرلبه ها به صورت ثابت هستند زیرا به راحتی حرکت میکنند و حالت پرده را به هم می زنند. بنابراین آنها برای اتاق هایی که بسیار روشن می باشند یا بیشتر در هنگام شب استفاده می شوند مناسب تر هستند.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر