دﮐﻮراﺳﯿﻮن داﺧﻠﯽ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻫﺎی اداری
28
مه

نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟(بخش اول)

بعد از آن یک طراحی خانه به سبک دلخواه خود داشتید حال نوبت به چیدمان منزل و دوخت پرده متناسب با سبک طراحی داخلی منزلتان می رسد. خواه شما از پرده های کامل و یا توری های چین چین استفاده کنید یا سبک های ساده و مدرن تر را ترجیح دهید، باید بدانید که اغلب اتاق ها از بعضی از ملایمت ها و تزئینات در پنجره ها حتی اگر تنها محدود به قسمت بالایی پنجره ها باشند بهره می برد.پرده هایی که برای سبک و تزئین اتاق و خانه مناسب می باشند و توجهات و توصیه های عملی نسبت به آن پیشتر شرح داده شدند، امروزه می توانند بنا به خواست شما مجلل یا ساده باشند. اما در طول قرن نوزدهم (عصر طلایی استفاده از پرده ها)، پرده ها در اتاق های اصلی و اکثر خانه ها از یک چوب پرده و یک نیم پرده ،( پرده رویی و پرده زبری) و یک نورگیر یا پرده کرکره تشکیل و ساخته می شدند. (چوب پرده های موجود هو اغلب در زیر سقف آنان نصب می شد).


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


نقش پرده و نحوه تزئین آن در دکوراسیون داخلی منزل

این چوب پرده ، نیم پرده و همچنین تیرک ها و با لبه هایی که پرده ها به آن آویزان می شدند را نگه می داشت.گاهی اوقات لب اویز دور چوب پرده پیچیده می شود و با پیچ و تاب ها و دنباله ها که نیاز به چوب پرده را مرتفع می کند، پایان می یابد. به طور کلی پرده ها و لب آویزها دارای حاشیه تزئینی متضاد یا شم رنگ می باشند. گیره های نگهدارنده یا طنابها کمک می کنند که پرده ها را در هنگام روز و اگر پرده کرکره یا نورگیر استفاده می شود در هنگام شب جمع نگه داریم امروزه چنین پرده هایی به غیر از اتاق های بسیار رسمی کاربردزیادی ندارند، در عوض پنجره های با پوشش بسیار کم یا بدون پوشش، بسیار رایج تر می باشند اما پرده های خوش طرح می توانند زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی دهند. به هر حال قسمت بالای پرده خواه پارچه دورآن پیچیده شده باشد و یا چوب پرده به آن نصب شده باشد، و خواه دارای لب آویز باشد یا تنها از یک چوب پرده آویزان شده باشد ، دارای همان تاثیرات پارچه می باشد.

پرده در دکوراسیون داخلی
پرده در دکوراسیون داخلی

اهمیت دیرک ها و میله پرده ها در دکوراسیون داخلی چیست؟

 تمام پرده ها از دیرک ها (با حلقه)، میله ها (با یا بدون حلقه) یا شیارهایی از یک نوع یا انواع متفاوت آویزان می شوند. دیرک ها خواه از چوب صیقل داده شده ، چوب رنگ شده، چوب پوشیده شده، یا از پارچه برنز، آهن نرم یا فولاد ساخته شده باشند مزیت ها و کاربردهای خود را دارند، نیاز نیست که دیرک ها توسط پارچه، چوب پرده ها یا لب آویزها پوشیده شوند. قطورترین و ضخیم ترین دیرک ها حدود ۳۸-۳۵ میلی متر قطر دارند و با بست های استاندارد به نسبت حلقه ها و دیوارکوب ها تولید می شوند. شما می توانید برای ایجاد تضاد از دیرک های چوبی با بست های برنجی یا از دیوارکوب ها و بست های گچبری استفاده کنید. اگر شما پنجره های پهنی دارید ممکن است نیاز داشته باشید که چند دیرک (میله) را به هم متصل کنید. بعضی دیرک ها به صورت تزئینی ساخته میشوند مانند نصب دکمه ها و گلدسته ها، اما همچنین می توان قطعات زینتی را جداگانه هم خریداری کرد. آنها در همه انواع زیبا و جذاب موجودند و طرح های سنتی آن مانند آناناس و نیزه ای هم وجود دارند. دیرک های باریک تر یا میله ها می توانند بدون حلقه برای بالای پرده ها، لب آویزها یا پرده های آشپزخانه استفاده شوند. چوب پرده ها یا لب آویزها می توانند با پیچیدن پارچه ها و دنباله ها پنهان شوند. بعضی از چوب پرده ها برای نگه داشتن پرده و لب آویزها طراحی شده اند. لبه ها می توانند دارای بند باشند یا نباشند، آنها همچنین می توانند به صورت گنبدی برای پنجره های طاق نما، قوسی یا خمیده تهیه شوند. آنها عموما از پلاستیک سفید یا فلز ساخته می شوند که دارای قلابهای مختلفی (بسته به فاصله آویختن پرده تا پنجره) هستند. نوع انتخاب میله پرده بستگی به سبک دکوراسیون داخلی منزل و مدل پرده انتخابی شما دارد.

تنظیم نور با پرده در طراحی داخلی
تنظیم نور با پرده در طراحی داخلی

ایجاد دکور توسط پرده ها در طراحی داخلی منزل

 پنجره های کوچک در دکوراسیون داخلی منزل با چشم اندازهای بد با استفاده از لایه های مختلف وال سفید، کرم، کتان یا توری، بدون از بین بردن نور می توانند دارای ظاهری بزرگتر و زیباتر شوند. برای مثال شما می توانید یک لایه مستقیم را که از بالا تا پایین و سطح زمین کشیده شده است در جلوی پنجره بکشید تا شکل و نمای پنجره را پنهان کنید. شما سپس می توانید «رو پرده» را جداگانه جلوی آن آویزان کرده و به آن بیافزایید، و این پرده ها را توسط گیره های زیبایی در کنار رنگ نگه دارید. می توان به لبه های پرده ، ریبون یا حلقه هایی را برای زیبا و جذاب شدن اضافه کرد، یا این که شما می توانید روی لایه اول یک لب آویز ابریشمی رنگی آویزان کنید اگر شما به حریم و پوشش بیشتری در شب نیاز دارید می توانید یک نورگیر قرقره ای زیر اولین پرده نصب کنید، راه دیگر برای پنهان کردن چهارچوب یا شکل ناهنجار پنجره ، ایجاد صندلی های مستطیلی یا مربعی زیر پنجره می باشد. یک قالب و چهارچوب چوبی را در بالا و کناره های پنجره کار گذاشته و تا پایین پنجره و کف ادامه دهید. سپس یک چوب را به عنوان صندلی در بین این چهارچوب قرار دهید، برای راحتی این صندلی باید دارای 35cm عمق باشد، که بدین معنی است که فاصله آن از لبه قالب باید این اندازه باشد حالا چوب پرده ای را در بالا برای نگه داشتن دو پرده نصب کنید. و هر کدام را در کناره ها توسط گیره های نگه دارنده جمع کنید. یک بالش اسفنجی را روی صندلی قرار دهید و از اسفنج های پهن تر برای پوشاندن پنجره و صندلی استفاه کنید. اگر شما چند مورد از این پنجره ها در روی دیوارها دارید می توانید به همین صورت آنها را بپوشانید، یا این که می توانید انبارکهای مناسبی را با ساخت قفسه ها و گنجه های سطحی و کم عمق و یا قفسه بندی بین چهار چوبهای جدید پنجره به وجود آورید. دقت کنید که پرده تاثیر بسزایی در دکوراسیون داخلی خانه شما دارد، پس در انتخاب نوع آن حساسیت به خرج دهید.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر