انتخاب تخت خواب
15
ژوئن

نکاتی در مورد انتخاب تخت خواب

بعد از طراحی خانه، انتخاب وسایل متناسب با دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. همچنین در دکوراسیون اتاق خواب تخت خواب یکی از مهم ترین وسایل موجود است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. چون شما یک سوم عمرتان را در تخت خواب می گذرانید، انتخاب یک تخت خواب خوب و باکیفیت ضرورری به نظر می رسد. از آن جا که در ظاهر همه تخت ها یکسان به نظر می رسند، سخت است بدانیم دنبال چه نوع تخت خوابی باید باشیم. مثل مبلمان روکش دار، تخت خواب ها نیز ارزش پنهانی دارند و هر قدر تشک و روکش گران تری داشته باشد بهتر است. آشکار و واضح است، که تخته باید یکنواخت و خوب ساخته شده باشد و جیر جیر نکند و تشک نیز باید هر راحت و هم مطمئن باشد و با توجه به مشخصات شخص، استحکام داشته باشد. اشخاص برای آزمایش تشک، شیشه باید روی آن بخوابند. طول تخت خواب همیشه در حدود ۱۵ الی ۲۵ سانتی متر بلندتر از قد شخص است. در تختخواب های دو نفره طول تخت به قد شخص بلندتر بستگی دارد دقت داشته باشید، که همه اسباب واثاثیه در دکوراسیون داخلی خانه باید دارای سایز متناسب باشند و به گونه ای طراحی شوند که از درهای کوچک و پله های کم عرض و راهروها عبور کنند. اگر تخت خواب بزرگی ساخته شود که از در خانه و یا آپارتمان رد نشود، باید کاناپه ها در قسمتی ساخته شوند و از تشک های مجزا که قابل اتصال به هم هستند استاده شود.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


تخت در دکوراسیون اتاق خواب
تخت در دکوراسیون اتاق خواب

انواع تشک

چندین نوع تشک وجود دارد که همه آنها با هم تفاوت دارند، هر چند سه نوع اول از لحاظ ظاهر و پارچه تشکی مثل هم هستند. تشک ها نیز مانند اثاث و مبلمان باید دارای برچسب توضیح باشند، که مواد به کار رفته و ساختمان آنها را کاملا شرح داده باشد.

تشک های فنردار

این نوع تشک ها مثل صندلی یا کاناپه متناسب، از ۸۰۰ فنر تشکیل شده اند که با روکش کتانی، پلی استری و یا از فوم پوشیده شده اند. معمولا شما تشکی با فنرداخلی و ضخامت ۱۸ سانتی متری می خرید. این محبوب ترین نوع تشک است.

تشک فومی

این تشک سبک، از اورتان یا فوم لاتکس ساخته شده است . این نوع تشک دارای ضخامتی در حدود ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر است. معمولا این نوع تشکها با جعبه فنری عمیق تری فروخته می شوند.

تشک های لایی

این نوع تشک ها برای تخت خواب هایی ساخته شده اند که آنقدر بزرگ نیستند که بتوانند تشکهای فنردار یا فومی را نگه دارند .. این نوع تشک ها بسیار باریک تر و تشکیل یافته از فوم، پلی استر و کتان می باشند.

تخت خواب های آبی

همان طور که از اسمش پیداست، داخل تشک این تخت خواب ها مملو از آب است. تشک این تخت خواب ها داخل یک آستر پلاستیکی که درون یک چهارچوب چوبی تعبیه شده قرار می گیرند. تخت خواب های آبی، برای گردش خون مناسب است و باعث خواب راحت می شود، همچنین برای کسانی که دارای سوختگی شدید هستند، توصیه می شود. این تخت خواب ها درد و ناراحتی هایی را که برای بیماران بستری بر روی تختهای عادی ایجاد می شود به همراه ندارند. باید مطمئن شوید که این تخت خواب ها چارچوب محکمی دارند و دارای تشک مقاوم و بدون سوراخ هستند. (برخی تخت خواب ها خیلی نامرتب ساخته می شوند و احتیاط های لازم در آنها رعایت نمی شود.) و همچنین اطمینان حاصل کنید که این تشک ها دارای گرمازایی «آبی، ترموستاتی» هستند. اخیرا تنوع زیادی در تختخواب های آبی ایجاد شده است؛ از جمله نوعی از آنها که به تخت خواب های نرم معروف هستند و از کیفیت فوق العاده ای برخوردارند، و دارای چارچوب فومی پلی یورتن می باشند که به جای استفاده از انواع چوبها از لایه نرم و روکش نازک پوشیده شده اند، و به این ترتیب بیشتر شبیه تخت خواب های معمولی هستند.

چیدمان اتاق خواب در طراحی خانه
چیدمان اتاق خواب در طراحی خانه

تخت خواب های مهمان

بهتر است هنگام طراحی دکوراسیون داخلی قسمت را برای مهمان ها در نظر گرفت. این نوع ویژه از تخت خواب ها، برای مهمانان اتفاقی به کار می روندو عبارتند از:
– تخت خواب کاناپه ای که بیشتر اوقات می توان از آن به عنوان کاناپه استفاده کرد، و ضمنا می توان آن را باز کرد و به عنوان تخت خواب استفاده کرد. مطمئن شوید که این تخت خواب ها دارای تشکی با ضخامت کافی برای آسایش هستند، زیرا تشک برخی از آنها خیلی نازک است.

  • – «نیمکت تختی» که می تواند به شکل یک تخت خواب کامل در آید و چارچوب زیرین متحرکی دارد.
    – تخت خواب یک نفره «پیدا و پنهان» که دارای تخت خواب دیگری در زیر خود است که می تواند روی تخت اول قرار گیرد.
    – تخت خواب های مورفی که باید به دیوار تکیه داده شوند و برای استفاده در استودیو و آپارتمان های یک خوابه مناسبند.

صفحه سر (صفحه ی بالای تخت)

تقریبا تمام صفحه های بالای تخت، بطور مجزا به فروش می رسند، اما در عین حال انتخاب های متفاوت فوق العاده ای خواهید داشت؛ شما می توانید تخته های پارچه ای انباشته و چوبی، و یا صفحاتی از جنس مس، روی، پرسپکس، کروم، حصیر و یا آهن رنگ خورده سفید یا سیاه را انتخاب کنید.

 


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس: ۰۲۱۲۳۵۴۷…..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر