فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش سوم)
20
مه

فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی (بخش سوم)

در طراحی خانه، آشپزخانه یکی از بخش های خانه است که باید توجه ویژه ای به آن شود. فنگ شویی در دکوراسیون آشپزخانه نشانه سلامتی است بهتر است آشپزخانه نزدیک در ورودی نباشد چون انرژی به راحتی از دست می رود. غذا منبع انرژی است برای اینکه این انرژی به حداکثر برسد و ضامن سلامتی باشد. لازم است در محیطی هماهنگ و سامان یافته تهیه شود تا انرژی چی یا فنگ شویی به تعامل برسد. از آنجاییکه ما دائما با محیط اطراف تبادل انرژی داریم اگر آشپزخانه خوب فنگ شویی شده باشد در کیفیت غذای پخته شده و سلامت خانواده نقش مهمی خواهد داشت.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


١- میوه و سبزی را به غذای خود اضافه کنید.
۲- دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید از نور مناسب، تهویه مطبوع، پاکیزگی برخوردار و پذیرای افراد باشد.
٣- برای رسیدن به نتیجه بهتر آشپزخانه را ساده نگه دارید و آن را با وسایل اضافه پر نکنید.
۴- وسایل اضافه را دور بریزید.
۵- گاز، یخچال و سینک را طوری قرار دهید تا یک مثلث تشکیل دهند. به این ترتیب بین دو عنصر آب و آتش تعادل برقرار می شود.
6- استفاده از گل های تازه را که انرژی نشاط بخشی به شما می دهند فراموش نکنید. یک ظرف میوه، گلدان گل با گل های طبیعی را روی میز آشپزخانه، لبه یا هر جای مناسب دیگر قرار دهید.
۷- از رنگ هایی که حس خوبی در شما ایجاد می کنند، استفاده کنید. معمولا رنگ اشتها آور زرد یا طیف کم رنگ آن یعنی کرم در فنگ شویی پیشنهاد می شود. رنگ های قرمز، قهوه ای و سفید هم مناسبند. از به کار بردن دو رنگ آبی و مشکی که به عنصر آتش در آشپزخانه اثر منفی دارند، خودداری کنید.
۸-سینک ظرفشویی نباید نزدیک اجاق گاز باشد.
9- از قرار دادن توالت در مجاورت اتاق غذاخوری و آشپزخانه اجتناب شود.

فنگ شویی در دکوراسیون آشپزخانه
فنگ شویی در دکوراسیون آشپزخانه

فنگ شویی در ورودی و راهرو

در طراحی دکوراسیون داخلی هر منزل ورودی خانه بخش مهمی به حساب می آید و در طراحی ساختمان باید دقت ویژه ای به این بخش داشته باشیم چرا که ارتباط ما را با جامعه نشان میدهد. بنابراین ورودی باید خوانا، دعوت کننده، دوستانه و روشن باشد. همچنین اندازه آن باید با سایز ساختمان همخوانی داشته باشد. در ورودی باید به راحتی باز و بسته شود و هرگز نباید رو به یک مانع مانند دیوار بلند یا حصار، باز شود. همچنین باید از موار سخت ساخته شود تا نمادی از محافظت باشد. استفاده از شیشه برای درب ورودی باید خیلی کم و محدود باشد، و زنگ در خراب نباشد. از داشتن گاراژ، درخت، تیر چراغ برق در نزدیکی یا جلوی درب وروردی، به خصوص اگر آن را از دید پنهان کند و یا بر آن مسلط شود پرهیز نمایید. درب ورودی نباید به یک هال باریک یا محدود باز شود، زیرا در حرکت آزادانه چی اختلال پیش می آید و پتانسیل هر نوع خوش شانسی را که قرار است وارد خانه شود، محدود می کند. چنانچه میان درب ورودی و بقیه قسمتهای ساختمان یک فضای گذار (لابی) مناسبی وجود داشته باشد انرژی خشن بیرونی را فیلتر و ملایم میکند، همچنین هال خانه باید روشن و دلباز باشد و از رنگهای روشن استفاده گردد. ردیفی از آیینه های کوچک بر بالای طول دیوار یکطرف راهرو به جریان چی کمک می کند. یک راهروی ساده و شلخته چی را پیش از ورود هدر می دهد. ورودی و راهروها را نباید به انبار نگهداری اشیاء اضافی تبدیل کرد، از آیینه آثار هنری و گل در راهروها استفاده کنید تا از انرژی استقبال کنند و بازتاب مهمان نوازی باشد همچنین دقت در کیفیت کفپوش راهروها و دیوارپوشها بسیار مهم می باشد. از گذاردن رخت آویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر اینکه آنها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید. کفشها هم باید در جاکفشی چیده شود. می توان جهت روشن کردن ورودی از لامپهای هالوژن و یا نورافکن های کوچک چند جهته استفاده کرد و نور را به چهار گوشه ورودی پخش نمود. بهتر است در شبها و بویژه در زمستان روشن باشد.

سرویسهای بهداشتی نباید روبروی درب ورودی قرار گیرد زیرا چی وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت. اتاق خواب و آشپزخانه نیز نباید روبروی درب ورودی باشند، زیرا بطور ناخودآگاه احساس امنیت را از دست خواهید داد و اگر آشپزخانه روبروی درب ورودی باشد ممکن است مدام احساس گرسنگی کنید. در عوض بهتر است اتاق نشیمن وبروی درب ورودی باشد.

نقش آیینه در فنگ شویی

آیینه به دلیل قدرت بازتابندگی که دارد نقش مهمی در فنگ شویی ایفا میکند و اگر درست استفاده شود انرژی مثبت در محیط را دو برابر میکند. پس در دکوراسیون داخلی از آینه غافل نشوید. پیشگامان چینی علم فنگ شویی معتقد بودند که آیینه میتواند قدرت سلامتی، شادی و مالی را برای ساکنان خانه به همراه بیاورد. البته به شرط آن که با دقت استفاده شده و در جای درست خود قرار بگیرد. به همین منظور آینه نباید بازتاب کننده اشیا خاص در خانه باشد. آنچه طبق اصول فنگ شویی نباید در آینه دیده شود:
1-تختخواب ها
2-درب ها و پنجره ها
3-سینک دستشویی
4-لوازم انبار شده
5-آشغال
6-لبه های تیز خانه و دیوارها
7-گاز آشپزخانه
8-یک آیینه دیگر
9-تصویر مخدوش از صورت افراد خانه، قد بلندترین فرد خانواده در حالی که سر او در آیینه جا نمی شود.

فنگ شویی در طراحی خانه
فنگ شویی در طراحی خانه

سخن پایانی

چینی ها معتقدند آیینه ای که به ضلع شمالی خانه نصب شود برای صاحبش کار و بار خوب به ارمغان می آورد آیینه ای که در ضلع شرقی قرار میگیرد سلامتی و آیینه ضلع جنوب شرق هم مال و منال زیاد به همراه دارد. همچنین ضلع جنوبی خانه به هیچ وجه برای نصب آیینه مناسب نیست، چرا که بدشانسی می آورد.
به کارگیری فنون فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل تأثیر عمیقی بر بهبود و اعتلای کیفیت زندگی تک تک اعضای خانواده می گذارد. با تکیه بر دانش و تجربه باستانی می توان اظهاری داشت که فنگ شویی راه و روش معنوی زندگی است و انسانها را قادر می سازد تا انرژی های مثبت طبیعت را به درون خویش روانه سازند. کلیه اصول فنگ شویی از نظر علمی به اثبات رسیده و دارای پشتوانه و استدلالهای مستحکم عقلانی هستند.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر