فنگ شویی در اتاق خواب
25
مه

فنگ شویی در اتاق خواب (بخش پنجم)

بر اساس فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب تخت خواب هایی که در فضای زیرین خود کشو دارند و یا ارتفاع آنها بسیار کم هستند، تخت خواب های خوبی نیستند.
تخت خواب شما حتما باید دارای تخته پشتی مناسبی باشد. بهترین تخته های پشتی از نظر فنگ شویی آنهایی هستند که مستحکم اند و از چوب ساخته شده اند. تخت خواب هایی که دارای تخته پشتی آهنی هستند را انتخاب نکنید. رنگ مهم ترین بخش دکوراسیون است. رنگ های فنگ شویی تعادلی را در اتاق خواب ایجاد می کنند تا برای خوابی آرام مناسب گردد. بهترین رنگ هایی که در این سبک به کار می رود به «رنگ های پوستی» شهرت دارند. این رنگ ها تونالیته های سفید تا قهوه ای را شامل می شوند. با توجه به علایق خود سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون اتاق شما هماهنگی دارد.
طراحی خانه اصول و شیوه خاص خود را دارد و اتاق خواب از مهم ترین بخش یک خانه محسوب می شود پس باید توجه ویژه ای به این قسمت شود. فنگ شویی دکوراسیون داخلی اتاق خواب و اصول طراحی چیدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شویی، بخشی مهم از راهبرد ایجاد ثروت و عشق برای ماست زیرا ما حدود یک سوم عمر خود را در آن اتاق سپری میکنیم، در این اتاق بدنمان استراحت میکند و تجدید قوا میکنیم و همزمان با آن مغز هم رویدادهای روزمره را مرور میکند و البته فرایندهای مختلف ناخودآگاهی که اطلاع زیادی از آنها نداریم را از طریق خواب دیدن تجربه مینماییم.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


چیدمان تخت خواب در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

قسمت بالای تخت خواب (قسمتی که بالای سرمان قرار میگیرد) باید ۳ تا ۵ سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد، هدف اصلی از این مساله، جریان آزاد هوا یا انرژی است، اگر کناره تخت خوابتان هم در کنار دیوار است، باید فاصله مشابه ۳ تا ۵ سانتیمتر را بین تخت و دیوار قرار دهیم (این اندازه از مقیاس چینی که به قسمت های یین و یانگ تقسیم شده بدست آمده است).

فنگ شویی دکوراسیون اتاق خواب
فنگ شویی دکوراسیون اتاق خواب

قسمت پایین تخت ( قسمتی که پایمان را قرار می دهیم ) هرگز نمی بایست به سمت در باشد، دلیل این مساله این است که انرژی سایر قسمت های خانه سبب کم شدن آرامش هنگام خواب می گردد.
هرگز آینه یا میز آینه دار را (در صورتیکه که در هنگام دراز کشیدن روی تختخواب بتوانید تصویر خود را در آن ببینید) در طراحی داخلی اتاق خواب روبروی تخت خواب قرار ندهید اما اگر آینه خیلی بالا قرار گرفته باشد مشکلی ایجاد نمی کند، میتوانید آینه را به جای دیگری منتقل کنید یا هر شب قبل از خوابیدن آن را با پارچه ای بپوشانید.

چیدمان مبلمان اتاق خواب در دکوراسیون داخلی

اگر قطعه ای از مبلمان موجود در اتاق خواب بصورت اریب در گوشه اتاق قرار گرفته باشد، قسمت گوشه اتاق را با موجودی زنده پر کنید تا از انباشت انرژی مرده جلوگیری شود. از گیاهان برای نرم کردن گوشه های تیز مبلمانی که مستقیما روبروی موقعیت خواب شما هستند استفاده کنید. اگر اتاق ها در ساختمان های مدرن درهای بلندی دارند و لذا جریان انرژی مثبت را خنثی میکنند ، ساده ترین راه برای اصلاح آن عبارات است از: اندازه گیری ارتفاع در و کم کردن ارتفاع ایده آل؛ یک قطعه چوب با همین ابعاد تهیه کنید و با چسپ به قسمت بالای چارچوب متصل کنید و آنرا رنگ کنید تا همرنگ محیط اطرافش شود، ترکیب حاصل شبیه چارچوب اصلی در خواهد بود.

چگونه در اتاق خواب فنگ شویی کنیم؟

تا جایی که می توانید فضای زیر تختخواب تان را تمیز و خالی نگه دارید، شاید بتوانید چیزهایی که معمولا در زیر تختخواب نگه میداشتید را در یک کمد دیواری قرار دهید .
هر سال یکبار کمد دیواری را مرتب کنید، خیلی جدی از خود بپرسید که آیا نگه داشتن لباسی که حداقل دوازده ماه آن را نپوشیده اید عقلانی است؟ تمام لباس هایی که اضافه هستند را بیرون بریزید و یا به افراد نیازمند بدهید و فضا را برای یک کمد جدید و جذابتر آماده کنید. از قرار دادن میز تحریر یا فضای اداری در اتاق خواب خودداری کنید، اتاق خواب می بایست یک فضای کاملا شخصی باشد نه فضایی که کار و استراحت را با هم داشته باشد، اگر یک میز تحریر در گوشه اتاق خواب دارید با استفاده از یک صفحه یا پارتیشن آنرا از فضای اتاق خواب جدا کنید.
با استفاده از جدول فنگ شویی نقاط مختلف اتاق خواب را شناسایی کنید و تابلو تصاویر و یا وسایل تزئینی را با توجه به این جدول قرار دهید تصویر قاب گرفته شده که در بردارنده تصویر آب است در قسمت ثروت و تصویر یکی از اعضای خانواده در قسمت روابط میتواند بطرز مناسبی در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب قرار گیرد.

بین انباشتگی بی نظم و جمع و جور و انبار کردن می بایست تمایز قائل شویم، وقتی را برای خلاص شدن از دست چیزهایی که دیگر نیازی به آنها ندارید و مرتب کردن چیزهایی که می بایست نگه دارید اختصاص دهید، فضایی که چیزها را در آن انبار میکنید را تمیز و منظم نگه دارید.

چیدمان اتاق خواب
چیدمان اتاق خواب

از جلوی در اتاق خوابتان نگاه کنید و دقت کنید که اولین حسی که به شما دست می دهد چیست؟ آیا احساس میکنید که اتاق آرامش بخشی برای خواب است؟ آیا راحتی، امنیت، فضای کافی و هر چیزی که برای آرامش نیاز است را به شما میدهد ؟ اگر اینگونه نیست تغییراتی در آن دهید تا احساس خوبی به شما دست دهد. برای چیدمان اتاق خواب میتوانید از مربع جادویی لوشو بهره ببرید.

جمع بندی

اصول چیدمان منزل و چیدمان اتاق خواب بر اساس فنگ شویی، بخشی مهم از راهبرد ایجاد ثروت برای ماست، زیرا ما حدود یک سوم عمر خود را در آن اتاق سپری میکنیم. در این اتاق بدنمان استراحت میکند و تجدید قوا میکنیم و همزمان با آن، مغز هم رویدادهای روزمره را مرور میکند و البته فرایندهای مختلف ناخودآملی (که اطلاع زیادی از آنها نداریم) را از طریق خواب دیدن تجربه می نماییم. علاوه بر استفاده از نکات مهم برای طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شویی، میتوانید از جدول فنگ شویی (باگوا) برای تقویت جنبه های مختلف اتاق خواب خود برای رسیدن به اهداف مهم زندگی استفاده کنید.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر