فنگ شویی در اتاق خواب
20
مه

فنگ شویی در اتاق خواب (بخش سوم)

قبل از وارد شدن به بحث طراحی خانه و تاثیر فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب مفاهیمی از فنگ شویی را تعریف می کنیم.

ارتعاشات در فنگ شویی

انرژی های سیال تراوش شده از هنر ماده را می گویند. این نوسانات در واحد زمان قابل اندازه گیری هستند و دانشمندان این ارتعاشات را فرکانس نامیده اند. فرکانسهای الغاء بين خواب و بیدار، آنگلی خالص، بی زمانی، بی مکانی، سرور ناب و انرژی بسیار زیاد هستند.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


بتا در فنگ شویی

حالات معمولی. زمانی که از ۲۱ مگا هرتز بالاتر روند افراد دچار حالاتی مانند: ترس، خشم ، ستیزه جویی و بی خوابی می شوند.

دلتا در فنگ شویی

سستی و کرختی (قبل از خواب یا روزهای بارانی )

تتا در فنگ شویی

خواب عمیق

امگا در فنگ شویی

فرکانس خداوند انرژی

چی در فنگ شویی

فرکانسهای تراوش شده از مرکز هر ماده، اطراف آن ماده میدان مغناطیسی را می سازد که به این میدان انرژی چی گفته می شود فرم ساختمان، وضعیت درها و پنجره ها و به خصوص نوع مواد مصرفی در سازه ساختمان می تواند جریان چی را تغییر دهد. تغییر در آگاهی فرد هم باعث تغییر انرژی چی در بدن او می شود. مغناطيس سيارات دیگر هم در جریان انرژی چی اثر دارد.

اگر انرژی یک محیط از انرژی چی بدن ما براحتی عبور کند در ایده آل ترین محیط زندگی می کنیم. اگر در محیطی انرژی چی جریان پیدا نکند و ذخیره گردد و مسدود شود انباشتگی انرژی با انسداد انرژی پیش می آید. نکته بسیار مهم این است که معمولا انرژی های چی انباشته دارای بوی نامطلوبی هستند.

روش های به جریان انداختن انرژی چی در فنگ شویی

پاکیزگی در محیط ( حتی انرژی ساکنین قبلی را پاک نمایید زیرا ممکن است آن افراد در شرف طلاق گرفتن و بیماری و اضافه وزن بوده باشند. زنگ گرفتگی کاشی ها باید حتما پاک شود در غیر اینصورت تعویض شود.

انباشتگی های انرژی چی

انباشتگی های انرژی چی در محیط از ۴ حالت درونی ما سرچشمه می گیرند: چیزهایی که دوست نداریم و استفاده نمی کنیم، چیزهایی که نامنظم و نامرتب هستند و اشیایی بسیار در محیطی کوچک قرار دارند و هر چیز ناتمام (فیزیکی، عاطفی، ذهنی، معنوی).
مشکلاتی که انباشتگی انرژی چی در شما را ایجاد می کند و شما را در خستگی و رخوت نگاه می دارد: انباشتگی وزن بدنتان تا کلافگی و آشفتگی، شیوه رفتار نا مناسب مردم با شما و عدم هماهنگی ( ارادتی، حرکتی) که احساس شرمساری از فعالیتهای زندگیتان را به تعویق می اندازد، افسردگی و دلایل آشفتگی به منظور احتیاط و هویت ( اشیایی که شخصیت و هویت می آورد)، جاه و مقام و چشم و هم چشمی برای امنیت که همیشه نیازمند هستیم.

فنگ شویی در طراحی خانه
فنگ شویی در طراحی خانه

فنگ شویی در اتاق خواب

اتاق خواب شاید برای شما جایی باشد که خیلی دکوراسیون داخلی آن مهم به حساب نیاید. چرا که معمولا مدت کمی در حالت هوشیاری در آن قرار دارید. اما در واقع، چه در حال هوشیاری و چه در حالت خواب عمیق و سطحی، دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب، نقش زیادی در یک خواب آرام دارند. برای خواب آرام، که زندگی آرام و روزی آرام و فکری آرام و مثبت اندیش و انرژی آفرین را خلق می کنند، باید این مکان آرامش را از هجوم انرژی های منفی دور نگه داشت. کم تر کسی است که اتاق خواب خانه و طراحی داخلی آن را بدون نور گیر، با دیوار هایی به رنگ مشکی یا تابلو هایی با تصاویر خشن و خشونت آور و تاسف انگیز تزیین کند. بر اساس فنگ شویی، اتاق خواب شما باید از چیزهای اضافی و شکسته و بی نظم دور باشد. حتی باید قبل از خواب، لباس ها را درست در جای موردنظر آویزان کرد. گفتیم که انسان از اشیا نیز تاثیر پذیر است و روی روحیه او تاثیر می گذارند. باید توجه داشت که وقتی به خواب می رویم، بدن وارد یک کار ترمیمی می شود. پس باید بر ما بر روی جایی محکم باشد و حتی در پشت سر نیز چنین وضعیتی وجود داشته باشد. پشتی خوب و محكم و تختی با پشتی مطلوب، می توانند این نیاز را تا حدودی برآورده کنند. برای آن که جریان انرژی فنگ شویی متعادل در اتاق جریان داشته باشد، توصیه شده که فضای زیر تخت شما خالی باشد تا تبادل انرژی صورت بگیرد. هر چیزی را که جلوی جریان انرژی مثبت در خانه می شود را باید گرفت. در فنگ شویی در همه نقاط خانه، باید اصل تعادل رعایت شود. طبیعت بر روی اصل تعادل می چرخد و قوانین فیزیک و شیمی هم بر این اصل، صحه می گذارند.

فنگ شویی در اتاق خواب
فنگ شویی در اتاق خواب

اصل تعادل در فنگ شویی

تعادل را در همه چیز در نظر بگیرید. در درس خواندن، در غذا خوردن، در ورزش کردن در حرف زدن، در خرید کردن و در هر چیز دیگر، بدون رعایت اصل تعادل، زندگی بی معناست و شکست می خوریم. اصل تعادل در فنگ شویی دکوراسیون داخلی منزل می گوید که اگر دنبال انرژی مثبت هستید، فردی متعادل با منش متعادل باشید. رفتار متعال را سر لوحه خود بکنید و فرهنگ تعادل گرایی را در دستور کار قرار دهید. یعنی این که در خانه برای هر چیزی، تقارن و هارمونی درست کنید. اگر میز نهار خوری دارید، در هر طرف باید به همان تعداد صندلی باشد، که در طرف دیگر است. اگر آباژور در جایی از اتاق است، آباژور مشابهی در جای دیگر قرار دهید تا درک تعادل در نشن ایجاد شود.فرهنگ تعادل گرایی را باید یاد گرفت و تمرین کرد که آثار خوبی در زندگی خواهد داشت.

در فنگ شویی، هر چیزی که مخرب فکر و ذهن باشد، بایستی از آن دوری کرد. قرار گرفتن تلویزیون، رادیو، تبلت و رایانه متصل یا غیر متصل به اینترنت در اتاق خواب، انرژی منفی را در فضا می گسترانند. از این انرژی های منفی بایستی دوری نمود تا خواب آرامی داشته باشیم.

اصول چیدمان و دکوراسیون داخلی بر اساس فنگ شویی فنگ شویی بر این اساس است که رنگ ها اثر قوی و قابل توجهی روی افراد و عملکرد مغزی آنها می گذارد. چند مورد از اثر رنگ ها به این قرار است. برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده می شود. این رنگ بهترین گزینه برای ورودی منزل است. زرد و بنفش رنگ های مبار ک و سودمندی برای روحیه انسان تلقی می شوند. برای تازگی و رشد از رنگ سبز استفاده می شود. رنگ های تیره باعث احساس آرامش و نیز ممکن است باعث پایین آوردن خلق شوند در حالی که رنگ های روشن باعث افزایش انرژی و شروع انجام کار می شوند. نارنجی و قهوه ای سمبلی از سلامتی و دانش هستند.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر