فنگ شویی در اتاق خواب
15
مه

فنگ شویی در اتاق خواب (بخش دوم)

فنگ شویی به چینی، که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون داخلی مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمانهای مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت های مناسب است. عناصر نقش بسیار مهمی در فنگ شویی ایفا می کنند.
این تمرین باستانی چینی، علم دکوراسیون محیط زندگی است تا بیشترین هارمونی و شانس خوب در محیط اطراف زندگی و محل کارمان ایجاد شود. فنگ شویی به ما می آموزد که چه تغییراتی در خانه، محل کار، درها و پنجره ها به وجود آوریم تا به این تعادل و هماهنگی برسیم. فنگ شویی همچنین دستورالعمل هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی و چگونگی نمایش اشیا، بهترین شیوه ی چیدمان وسایل، استفاده از نور و انتخاب مناسب رنگها را در اختیار ما قرار می دهند. در سطح عملی، فنگ شویی در مورد اثرات گیلان، نقش و نگار طراحی ها، و دیگر نمادها و سمبل ها صحبت می کند. که اینها شامل جهان بینی چینی است، که وابسته به تعادل موجود بین نیروهای «بین» و «یانگ» و همچنین چرخه های سازنده و مخرب ۵ عنصر است. دانش فنگ شویی بر پایه ی تفسیر نمادهای باستانی است که شامل ۸ ضلعی «پاکوآ» و A سه خطی آن و مربع ۹ خانه ی هوشو » است.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


استفاده از دانش فنگ شویی در طراحی داخلی
استفاده از دانش فنگ شویی در طراحی داخلی

آلودگی فیزیکی در فنگ شویی اتاق خواب

هر نوع چرکی و خوراکی های مانده که پیرامون خود انرژی پایین تولید میکند. انباشتگی و در هم ریختگی هر گونه بی نظمی و در هم ریختگی بر جریان ترم و هموار و آزادانه انرژی پیرامون یک فضا مانع ایجاد می کند، تلاش کنیم هر شی را در مکان خاص خود قرار دهیم تا آرامش یابیم و سنگینی اجسام و فضا بر جسم و روحمان کارگر نشود. بر این اساس نحوه طراحی فضا و چیدمان منزل و اشيا منزل تاثیر بسزایی در آرامش ما دارد و رعایت اصول فنگ شویی ما را در ارائه هر چه بهتر فضای معماری کمک می کند.

مفهوم بخش های فنگ شویی در اتاق خواب

مفهوم هر بخش : « نکته بسیار مهم : همه اتاقها هم شامل هنر ۹ بخش می شود» و موقعیت شغلی: علاوه بر موفقیت در کار و حرفه ، خوش نامی و هدف زندگی را نیز در بر می گیرد. علم: سمبول پختگی و دانایی درونی است. خانواده: سمبول گذشته و آینده است. این بخش نشانگر مشکلات بین اعضای خانواده ، کارفرمایان یا زیردستان و به خصوص مشکلات بین بچه ها و معلمان است. ثروت : نه تنها نشانگر دارایی مادی بلکه تمام چیزهایی است که به زندگی ارزش می بخشد، آن را زیباتر می سازند و غنی تر می کنند. ارزش قائل شدن برای نفس خویش و ارتقاء بخشیدن آن و غنای روحی نیز جزو این بخش محسوب می شوند. شهرت: این قسمت نشانگر تأثیری است که ما بر دیگران داریم و مانند آینه ای درخشش و پرتو درونی ما را به خودمان باز می گرداند. زناشویی رابطه بین همسران و همچنین رئیس یا کارفرما، همکاران و مشتریان را شامل می شود. کودکان : این قسمت نشانگر آینده شماست، انرژی خلاقه در این بخش قرار می گیرد، این قسمت تنها به کودکان در معنای واقعی تعلق ندارد، بلکه به ایده ها و نظریات که کودکان روح ما هستند، مشغولیت و برنامه های مورد علاقه ما بستگی دارد. دوستان همراه و یاری دهنده: در این بخش نوعی انرژی نهفته است که شما از بیرون مساعدت و پشتیبانی آن را تجربه می کنید،

رها کردن در فنگ شویی اتاق خواب

هر آنچه دارید در پرتو مراقبت نیروی الهی است. اگر به خانه آمدید و دیدید که دستگاه صوتی شما در جایش نیست به جای این که ناراحت شوید بگویید: دستگاه صوتی اکنون در یک جای دیگر است. از سوی خدا آمده بود و به سوی خدا بازگشته است. اکنون یک نفر دیگر آن را دارا است. این ذهنیت فضایی ایجاد می کند تا یک ضبط صوت دیگر وارد زندگیتان شود. شاید هم فضایی ایجاد شده به این منظور است که هیچ پخش صوتی در آنجا نباشد. اکنون از سکوت بهره مندید تا به مراقبه و مکاشفه بیندیشید و دریابید که کیستید و زندگیتان از بهر چیست. و اگر جویای چیزی هستید که تا پولتان را صرف آن کنید می گوید” کاربرد اصلی پول تملک و تصاحب نیست و کاربردش استفاده و مصرف آن است. دلیل اصلی ایجاد پول خریدن تجربه است ولی بعضی از افراد می خواهند غایت حیات خود را به ارقامی که در بانک دارند کسب کنند یعنی به گذشته ها بنگرند و بگویند خدایا چه انبوهی از تجربه ها را در اینجا گرد آورده ام زیرا هیچ یک از خاطره هایتان محو نمی شوند.

تاثیر فنگ شویی در دکوراسیون داخلی
تاثیر فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

محل گذر در فنگ شویی اتاق خواب

زندگی مدام در حال تغییر و محل گذر است، پس هر گاه چیزی به سراغتان آمد از آن محظوظ شوید و در ماه نیز که زمان رفتن آن شد رهایش کنید. به همین سادگی اگر مالک چیزی هستید به این معنا نیست که باید همیشه در تملک شما باشد. چون زندگی محل گذر است موقت نگهبان بعضی از اشیاء هستید به هر حال در لحظه مرگ نمی توانید محتوای کابینت آشپزخانه تان را با خود ببرید ضرورتی نیز ندارد. هر چیز مادی صرفا صور گوناگون انرژی است و شاید فکر کنید صاحب خانه ای هستید یا در بانک پول دارید. ولی واقعیت این است که حتی صاحب تنی که در آن به سر می برید نیستید این تن را از این سیاره وام گرفته اید و هنگامی که کارتان با آن تمام شود خود به خود تغییر شکل می دهد و بدون حضور شما و به سیمایی دیگر پدیدار می گردد زیرا تو روحی : شكوهمند و جاودان و آسیب ناپذیر و بی زوال . اما وضعیت بشری است در بهترین حال نیز گذرا است زیرا جسمت را اجاره کرده ای بنت معبد موقت روح توست آنچه را که در پیرامونت در گستره معبدی که خانه توست نگاه میداری باید همراه و همنوا با دگرگونی ها و رشد خودت تغییر یابد تا بتوانند نمایانگر وجود و هستی ات باشند به ویژه اگر درگیر هر گونه برنامه رشد شخصی باشید لازم است به طور منظم در محیط اطرافتان تغییراتی را به وجو اورید پس عادت دور افکندن انباشتگی را در خود بپرورانید و آن را نشانه پیشرفت خود بدانید.


برای دریافت خدمات مشاوره و طراحی و اجرا با شماره های دفتر تماس بگیرید

شماره تماس:02128111818   …..   ساعت پاسخگویی: 9 تا 18 عصر


سخن پایانی

با دانش بر نکات فنگ شویی میتوان از طراحی مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد تا با طراحی داخلی ایده آل فضای مناسب و آرامش بخشی را به وجود آورد.