دکوراسیون داخلی منزل

 • خانه
 • /
 • دکوراسیون داخلی منزل

اهمیت دکوراسیون داخلی منزل

چرا باید به دکوراسیون داخلی منزل خود اهمیت دهیم؟ همه ما زمانی که دچار بحران نوسازی خانه و تغییر دکوراسیون منزل خود می شویم، اولین چیزی که به ذهن مان می رسد ایجاد فضایی صمیمی تر و شادتر است. و در نتیجه بدنبال ایجاد فضایی راحت و صمیمی تر برای افراد خانواده و دوستان هستیم. همیشه سعی می کنیم در آن بهترین و زیباترین اثاثیه را داشته باشیم. شاید برایتان پیش آمده که بعد از پرداخت هزینه بالای مبلمان و دیگر وسایل لوکس و تزیینی هنوز از محیط اطراف تان ناراضی هستید و علتش را نمی توانید پیدا کنید؛ آشفتگی روح و جسم تان را فرا می گیرد. به همین دلیل امروز به سراغ دکوراسیون داخلی منزل تان می رویم تا آن خود را به مکانی شاد و صممیی تبدیل کنیم. با کمی دقت و سلیقه ایرانی همچنین رعایت چند نکته کوچک به هدفی که در ذهن دارید دست می یابید.

 • تغریف دکوراسیون داخلی منزل
  تغریف دکوراسیون داخلی منزل

  چیدمان وسایل در دکوراسیون داخلی منزل

 • هنگامی که به نحوه دکوراسیون داخلی منزل تان می اندیشید باید توجه کنید که هیچگاه تلویزیون و سیستم صوتی را پشت به پنجره نگذارید زیرا تابش مدام نور آفتاب بر آنها از عمر دستگاه برقی تان می کاهد و نیز در زمان استفاده تلویزیون در اوقات روز، نور خورشید را هم به چشم خود جذب می کنید که مطمئنا در دراز مدت بر قوه­ی بینایی تان اثری نامطلوب و غیرقابل بازگشت می گذارد.
 • در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود دقت کنید اثاثیه تزیینی بزرگ را هرگز سر راه قرار ندهید تا هنگام مهمانی ها به شما استرس شکسته شدن القا نکند، گوشه های پذیرایی بهترین مکان مناسب برای گذراندن آنهاست.
 • تردیدی نیست که در دکوراسیون داخلی منزل چیدمان صحیح مبلمان در پذیرایی تضمین راحتی و آسایش ساکنین خانه و مهمانان می باشد در صورتی که محدودیت فضا ندارید و تقریبا پذیرایی شما بزرگ است و همچنین در آستانه خرید لوازم منزل هستید پیشنهاد می کنم از مبلمان منحنی، دایره و نیم دایره ای بهره مند شوید. استفاده از این نوع مبلمان، گرچه فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهد اما پذیرایی تان را بزرگتر و چشمگیرتر خواهد ساخت و این به دلیل نبودن گوشه و شکستگی در شکل مبلمان می باشد که محدودیت گوشه های دیوار را در انحنای حجم خود کمرنگ می سازد و بزرگی فضا را تقویت می نماید. حال آنکه استفاده از همین مبلمان در منازلی با متراز کمتر موجب می شود تا کوچکی خانه و پذیرایی بیشتر به چشم آید و بزرگی مبلمان در عین زیبا ساختن محیط، فضا را برای رفت و آمد محدودتر می نماید چرا که در این گونه منازل نهایت استفاده از تمامی قسمت های ساختمان بخصوص پذیرایی مدنظر طراحی دکوراسیون داخلی منزل مان می باشد که مبلمان منحنی و نیم دایره این فرصت را از شما خواهد گرفت.
 • والان یا مدال های پرده، رومیزیها که می توانند به اندازه کوچک انتخاب شوند و فقط در مرکز میز قرار بگیرند، مجسمه های بلوری که در اندازه ها و رنگ های گوناگونی وجود دارند، گلدان ها، دور قاب های عکس و تابلوها و آینه ها همگی به رنگ انتخابی تان همانند قرمز باشند.
 • فراموش نکنید رعایت فاصله مناسب از این پروسه رنگ در اثاثیه منزل موفقیت شما را در این راه به دنبال خواهد داشت که به چشمان تان فرصت گشتن و پیدا کردن نقاط قرمز را میدهد تا نقشی شکیل، با نظمی حساب شده از دکوراسیون داخلی منزل تان مانند جور چینی خوش رنگ در ذهن تان به تصویر کشیده شود. کوسن از آن دسته از وسایل منزل است که می توان از دو رنگ بودنش بهره گرفت. بدینگونه که یک رویش به رنگ قرمز باشد و روی دیگرش مشکی. میدانم که خرید کوسن ها به صورت آماده پول فراوانی را خواهان است. بنابراین با تکیه بر هنردست تان خود به دوخت آن اقدام کنید در صورتی که چرخ خیاطی هم نداشته باشید می شود با یک دوخت ریز ساده به حالت” رفت برگشت که بین خطهای دوخت پرشود کوسن تان را بدوزید اندازه و اشکال فراوانی برای کوسن ها وجود دارد که تصمیم در این باره را به عهده شما می گذارم تا براساس مبلمان و اثاثیه خود طرح و شکل مناسب را بدست بیاورید فقط ابعاد را خیلی بزرگ انتخاب نکنید که بیشتر شبیه یک بالش  به نظر بیاید.پارچه را دو لایه در اندازه ۲۱  در 21  به شکل مربع برش دهید، اگر دوست دارید دکوراسیون داخلی منزل تان براق و که انعکاس بالای نور را در فضای خانه تان ایجاد می کند از ساتنها استفاده کنید در غیر این صورت چرم و پارچه های مخملی زیبایی خاصی را به محیط می بخشند که می توانید از آنها بهره ببرید. حال از طرف پشت پارچه شروع به دوخت نمایید فراموش نشود. برای برگرداندن پارچه در گوشه از مربع را به اندازه هفت سانتیمتر باز بگذارید، در مرحله بعد داخل آن را از محتویات بالش هایتان پر سازید و بر گوشه های کوسن با انتهای میل بافتنی فشار وارد کنید تا حسابی شکل بگیرند در آخر با دوخت مخفی دو سر باز کوسن را بدوزید چنانچه نتوانستید ماهرانه این کار را انجام دهید با نوارهای براقی دوزی شده به زمینه مشکی به راحتی بر روی آنها دوخت ساده ریزی بزنید که واقعا زیبا خواهند شد.
 • چیدمان وسایل در دکوراسیون داخلی منزل

چیدمان وسایل در دکوراسیون داخلی منزل

چینش مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

سعی کنید چینش مبلمان را حول محور تلویزیون قرار دهید به صورتی که مرکز دیدتان از ابتدا تا انتهای مسیر مبلمان به راحتی توانایی تماشای تلویزیون را داشته باشد و اگر تمایلی به داشتن و گذاردن تلویزیون در پذیرایی نمی باشید باید یک دکوری زیبا و یا اثر هنری همانند تابلوی نقاشی نقطه عطف دیدتان را در بر بگیرد تا از نشستن بر مبلمان و قرار گرفتن در محیط اطرافش لذت ببرید، طریقه پیوسته و تشکیل یک نیم دایره یا منحنی بزرگ در کنار هم چیدمان جالب و دوست داشتنی است که همه افراد خانواده را خواسته یا ناخواسته کنار هم قرار می دهد و همین حس پیوستگی در مبلمان شاید باورتان نشود تأثیری روانی را به دنبال دارد و اتحاد و همبستگی خانوادگی را نه عميقا بلکه به صورت آموزش دیداری در ضمیر ناخودآگاه تان بالا می برد. برای   سهولت بیشتر هنگام استفاده از مبلمان و پذیرایی از مهمانان تان بهتر است در قسمتهایی از مسیر مبلمان که به میز وسط آن دسترسی کمتر و سخت تر است.

در دکوراسیون داخلی منزل خود از میزهای کوچک سیار که همان عسلی نام دارد برای پذیرایی در کنار مبلمان تان بهره مند شوید معمولا در یک ست کامل مبلمان این میزهای کوچک موجود میباشد اما در صورت عدم وجود آنها می توانید از میزهای ۳ تکه و بیشتر مجموعه ای که جالب هستند و از اندازه های بزرگ و کوچک در درون یکدیگر تشکیل می شوند و جای می گیرند. بخصوص شکل های منحنی و نیم دایره استفاده کنید. یک روز صبح از خواب بیدار می شوید و تصمیم می گیرید تحولی عظیم در جو و طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان بوجود بیاورید اکثرا هم به رنگ آمیزی دیوارها و تبدیل آن به رنگ دلخواه تان سرانجام می گردد به طور مثال تمامی دیوارها را به رنگ دوست داشتنی تان صورتی یا آبی آسمانی می خواهید تبدیل کنید دست نگه دارید؟

کافی است چند دقیقه­ای احساستتان را کمترل نمایید و تنها یک بخش از دیوارتان را به این امر اختصاص دهید تا بعد از چند هفته با چند ماه دچار خستگی چشم و روج به دلیل یکنواختی رنگی در سرتاسر خانه شوید بهتر است از یک رنگ در دکوراسیون داخلی منزل استفاده نکنید و از ترکیب رنگ های سرد و گرم برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خود بهره ببرید تا از خانه خود دلزده نشوید

چیدمان وسایل در طراحی داخلی منزل
چیدمان وسایل در طراحی داخلی منزل

چطور از دکور های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنیم

به دلیل ساخت آپارتمان های مدرن دیگر نشانی از سازه های قدیمی و خاطره انگیزی چون طاقچه نیست، حال آنکه جایش را ویترینها و بوفه های لوکس بلند قامت گرفته و فضای بیشتری را به خود اختصاص داده و نور بیشتری از محیط می گیرد. گاهی با یک نگاه کلی به سرتاسر داخل خانه متوجه یکنواختی غریبی می شویم و دلمان را برای داشتن یک طاقچه شکیل قدیمی تنگ می سازد. امروزه باکس های زیبایی همراه با طبقه های چوبی متعدد با نازلترین قیمت ها در دسترس همگان می باشد که انصافا تغییری ملموس را در برخواهند داشت که می توانید نوع و رنگشان را با مبلمان تان ست کنید.

ابعاد متفاوت و قاب گونه آنها دستتان را برای هرنوع دکوراسیون داخلی منزل باز می گذارد جالب اینجاست که می توان از داخل و لبه بالایی به طور همزمان برای چیدن اشیاء بهره برد. استفاده از لامپ های نوری کوچک با رنگهای ملایم همانند هالوژنها در داخل و بالای باکسها و طبقات چوبی جذابیت شان را دو چندان خواهد کرد. در ساخت سازه های این چنین که زاویه قائم به خوبی در آنها مشهود است با کوچکترین ناهماهنگی یا به اصطلاح کج نصب شدن بر دیوار نقطه تحریک اعصاب را بیدار می کنند حتی اگر بهترین وسایل تزیینی در پوشاندن این نقص را به کار ببریم باز هم این بی نظمی قابل مشاهده می باشد.

رای تصمیم گیری بهتر در طراحی دکوراسیون حرفه ای خانه ، آنها را قبل از متصل کردن به دیوار روی زمین امتحان کنید و بر حسب سلیقه کنار هم قرار دهید بعد از نتیجه گیری از طرح نهایی و مورد قبول تان کارتان را برای نصب آغاز کنید. سعی کنید تزیینی ها و باکس ها در رنگهای تضاد انتخاب شوند تا هر دو مورد توجه بوده و هماهنگی در

دیگر وسایل منزل تان به خوبی حس شود و نظم زنجیره ای را در دکوراسیون داخلی منزل تشکیل دهند. اگر تمایل به استفاده از باکس ها ندارید می توانید تنها از طبقات چوبی بهره مند شوید. در هر دوی این دکورها طرح پله ای بهترین گزینه است زیرا اختلاف فاصله و طبقاتی را با هم به همراه دارد که دید بیشتری و نیز فرصتی بهتر در نگاه کردن تک تک باکسها و طبقات چوبی را به چشمانتان هدیه می دهد.

با قرار دادن مجسمه هایی که به صورت مجموعه ای حرکتی را کامل می کنند همانند پرنده ای که نشسته، ایستاده و در حال پرواز است از طبقه پایین این دکورها تا طبقات بالاتر در طراحی پلهای گذارده شوند حس دل انگیزی را برای هر بیننده بوجود می آورند.

در صورتی که تمایل شدیدی به روشن بودن شمع در این گونه دکورها را دارید حتما بالاترین قسمت را در نظر بگیرید تا به آنها در طول زمان صدمه ای وارد نشود. با پهن کردن تورهای سفید در باکس ها و طبقات چوبی که از لبه آنها به صورت منظم دو گوشه و یک گوشه آویزان کردند یاد طاقچه های خانه های قدیمی اصیل ایرانیان را در ذهن ها زنده خواهید کرد. قرار دادن کاکتوسهای مینیاتوری یا مکمل های دارای سبزیجات مثل فلفل سبز، پونه، شاهی و نیز گل های زیبایی چون بنفشه در اندازه های کوچک درون باکس ها یا طبقات طبیعت از یاد رفته در منزل تان را خاطر نشان می سازید. دقت کنید که کودکان کنجکاو شما بسیار علاقمند به کوهنوردی و بالا رفتن از ارتفاعات بخصوص این گونه دکورها هستند پس باید احتیاط لازم را مبذول داشته و در ارتفاع استاندارد ۶۰سانتیمتر از کف زمین آنها را به دیوار بزنید. چیدن سنگ های براق و خوش فرم در کنار هم با فاصله مناسب از هم به تعداد فرد در طبقات چوبی، جلوهای خاص را برایتان به ارمغان می آورد، این نوع سنگها را می توانید در ساحل دریا، کناره های رودخانه ها و در بعضی از مناطق جنگلی با کمی دقت و صبر بیابید در صورتی که تلاش تان برای پیدا کردن سنگ های براق بی ثمر بود همین که شکل خاص و جالبی داشت برای برداشت آن تأمل نکنید هر چه اندازه های آنها متفاوت تر باشد ترکیبی بهتر را در کنار هم خواهند داشت فراموش نشود استفاده از سنگهای بزرگ در این دکور ممنوع است. داخل باکس ها و فواصل بین طبقات چوبی را می توان بوسیله آینه های یک تکه یا چند تکه پر کرد این روش زیبایی اشیاء لوکستان را از پشت شان که هنگام قرار گرفتن در دکور پنهان می ماند به نمایش می گذارد و نور لازم برای دیدن آنها را پوشش می دهد. از این روش در اشپزخانه نیز می توانیم استفاده کنیم تا لوازم را بسیار زیبا در کنار هم قرار دهیم. برای تغییر دکوراسیون مناسب منزل خود به ما در دکوشار مراجعه کنید.

دکور چوبی در دکوراسیون داخلی منزل
دکور چوبی در دکوراسیون داخلی منزل